Další školení mechaniků

školení mechaniků

Kvalitní servis automobilů nezávisí pouze na dobrém vybavení přístroji, zařízením a nářadím, ale rozhodující měrou na odborné kvalifikaci pracovníků, jejich znalostech a celkové odborné úrovni. UNIVER, spol. s r.o. věnuje velkou péči zaškolování mechaniků pro obsluhu zařízení, které dodává. Tato školení se provádí nejčastěji přímo v místě používání přístrojů, tedy na dílně uživatele. Většinou je poskytováno zákazníkům zdarma.

Existuje i vyšší stupeň školení, které už má charakter zvyšování kvalifikace mechaniků, přijímacích techniků, karosářů, pracovníků pneuservisu i vedoucích pracovníků. Teoretická část se provádí ve školicím centru a praktická na stání v uvedeném centru, případně externě v jiných vhodných prostorách. Může přitom jít jak o prezentaci novinek, tak o hlubší znalosti k zařízení nebo k náročnější servisní technologii.

K nejfrekventovanějším tématům patří např. vyhledávání závad a opravy elektronických systémů moderních automobilů, diagnostika podvozkových skupin (měření geometrie kol, zkoušení brzdových systémů atd.), pneuservis, servis klimatizací, používání chemotechnických přípravků v autoservisní praxi, odstraňování drobných promáčklin karosérie bez poškození laku apod.

Aktuální informace o školeních lze získat dotazem na obchodní či technické oddělení.