PETEC Leck-Stop - Přípravek pro odstranění netěsnosti olejových těsnění

Speciální přípravek/aditiv pro všechny motorové oleje a strojní oleje pro odstranění netěsností kvůli stárnoucím těsněním.
Při delším provozu motorů, převodovek, automatických převodovek, rozvodovek, servořízení, hydraulických systémů s hydraulickými kapalinami na bázi minerálních olejů a strojů v průmyslové oblasti dochází často jako důsledek stárnutí těsnění k menšímu či většímu úniku oleje z těchto agregátů. V řadě případů mohou být takové netěsnosti bez větších nákladů odstraněny jednoduchým přidáním přípravku Leck-Stop do oleje netěsného agregátu.

  • zvyšuje elasticitu ztvrdlých těsnění a radiálních těsnicích kroužků a způsobuje určitý efekt bobtnání, což obnoví původní těsnicí schopnost
  • impregnuje vadná těsnění
  • viskozita přípravku 13 + 3 s (Ford-pohár, 4 mm tryska)

Aplikace:
Leck-Stop se přidává do oleje utěsňovaného agregátu v množství odpovídajícímu 3 % celkové olejové náplně. Tzn. například do olejové náplně 5 l se přidá 150 ml přípravku Leck-Stop. Následně se agregát nechat nejméně 20 minut v chodu, aby se přípravek rozptýlil v celkovém množství olej a dosáhl oblasti, kterou má utěsnit. V průběhu následujících 3 provozních hodin zamezí přípravek většinou všechny netěsnosti. Doporučuje se asi po 5 provozních hodinách dotáhnout předepsaným momentem všechny šrouby utěsňovaného agregátu a ten očistit od olejových nečistot. Pak bude možné zjistit, zda přípravek utěsnil všechny netěsnosti.
Leck-Stop lze přidat do olejových náplní i preventivně.

Množství: 150 ml nádobka
Obj.č. 80150

Objednávka zboží

8800000801500
80150
PETEC - odstranění netěsností olejových těsnění LECK-STOP
na objednávku
Kč 680,00