PETEC Scheibenkleber Big - Lepidlo na skla karosérií užitkových automobilů

Jednokomponentní, reakcí se vzdušnou vlhkostí vytvrzující polyuretanová lepicí a těsnicí hmota pro vlepování předních, zadních a bočních skel oken karosérií užitkových vozidel. .

  • inovativní jednosložkový produkt pro profesionální autoservisy pro perfektní a rychlé vlepování skel do karosérií nákladních automobilů, autobusů, obytných vozidel, traktorů, vysokozdvižných vozíků, stavebních a zemědělských strojů, vagonů atd. (skel čelních, zadních i bočních), za studena (bez předehřátí)
  • výborně drží sklo krátce po kontaktu s lepicí hmotou, což je výhodné při lepení velkých a těžkých skel
  • je velmi stabilní, má dokonalou odolnost proti UV-paprskům, vysokou pevnost na střih i po dlouhé době
  • má nízkou vodivost, žádný negativní vliv na do skla integrované anténní systémy
  • chrání proti kontaktní korozi u hliníkových a pozinkovaných karosérií
  • nárazová zkouška renomované zkušebny TÜV
  • vysoká profesionální kvalita (vyrobeno v Německu)

Parametry:
báze
barva
způsob vytvrzení
doba zpracování
vytvrzení
doba připravenosti k jízdě
teplota zpracování
teplotní stabilita
mezní protažení
doba skladování
jednokomponentní polyurethan
černá
vzdušnou vlhkostí
50 min
cca 3,5 mm za 24 h
6 h
+ 5°C až + 35°C
- 40°C až + 100°C
cca 700 %
18 měsíců (skladování v chladu a v suchu)

Aplikace:
Lepené plochy musí být čisté, bez mastnoty, prachu a jiných nečistot. Pro očištění nového skla a rovněž skla s již nanesenou keramickou vrstvičkou se doporučuje použít speciální čistič PETEC Multi Cleaner 82100 nebo 82200 nebo obdobného. Ten se nanáší čistou a suchou utěrkou a zhruba po 30 - 60 s se otře utěrkou. Odřezaná původní vrstva lepicí hmoty, seříznutá nejlépe na tloušťku 1 – 2 mm, se čistit nemusí.
Potom se použije primer PETEC Schwarzprimer 82330. Aplikátorem s plstěnou kuličkou (Wool Wiper 82330), vlněným hadříkem nebo štětečkem se primer nanáší v tenké vrstvě (film cca 0,05 mm) na čisté sklo (bez jakékoliv předem nanesené vrstvy nebo s keramickou vrstvou) i na kontaktní čistou lakovanou plochu karosérie nebo čistý plech karosérie. Poté je nutno cca 10 - 15 minut nechat primer odvětrat. Na odřezanou lepicí hmotu nebo na sklo s již aplikovanou vrstvičkou na bázi polyuretanu (PU) nebo PVC se primer nepoužívá.
Sáček se otevře, ustřihne se a pak se lepidlo nanáší rovnoměrně (bez předehřátí) svisle vedenou ruční nebo pneumatickou výdejní pistolí, a to ve formě trojúhelníkové housenky na sklo nebo na osazení karosérie (v každém případě respektovat údaje výrobce vozidla pro montáž skel). Do 10 minut po nanesení hmoty je třeba sklo nalepit.

Množství: 600 ml hadicový sáček
Obj.č. 83600

Objednávka zboží

8800000836000
83600
PETEC - lepidlo na skla karosérií užitkových automobilů Scheibenkleber
na objednávku
Kč 380,00